З нами здоровою бути легко!

Жіночі гормони та мета їх обстеження

Жіночі гормони та мета їх обстеження

Жіночі гормони та мета їх обстеження

29.03.2020 13:10

Гормональний дисбаланс може виникати з різних причин. Через стрес, порушення імунітету, перебіг хронічних захворювань і вірусних інфекцій, тривалого прийому препаратів гормонів і навіть недосипання.
У яких випадках необхідно обов'язково здати кров на лабораторні дослідження? В першу чергу, при нерегулярному менструальному циклі, рясних менструаціях або больових відчуттях під час циклу; а також при проблемах із зачаттям. Погіршення стану шкіри - прищі, вугрі, зниження лібідо - не менше вагомі приводи звернутися до лікаря, який підкаже, на які саме аналізи Вам потрібно обстежитись. СЬогодні ж ми хочемо перерахувати які гормони найчастіше призначаються жінкам та розкрити їх значення зрозумілою мовою. Отож:
ФСГ (фолікулостимулюючий гормон). Виробляється в гіпофізі, сприяє утворенню і дозріванню яйцеклітин, впливає на формування фолікула. Досягнення максимального рівня ФСГ призводить до овуляції. Тест на рівень ФСГ - один з головних для виявлення патологій репродуктивної системи у жінок.
ЛГ (лютеїнізуючий гормон). Виробляється в гіпофізі, стимулює вироблення прогестерону, забезпечує овуляцію і утворення жовтого тіла. Високий рівень ЛГ свідчить про передчасну менопаузу, гіпофункції яєчників.
Прогестерон. Унікальний гормон жінок. Синтез прогестерону здійснюється в яєчниках, корі надниркових залоз, а також жовтим тілом, плацентою під час вагітності. Його головне завдання - регуляція менструального циклу. Він готує ендометрій до прикріплення яйцеклітини, сприяє збереженню вагітності.
Естрадіол. Один з головних жіночих гормонів - гормон краси. Під його впливом формуються вторинні статеві ознаки, округлі форми фігури, м'який, оксамитовий тембр голосу, ніжна шкіра - також його заслуга. Бере участь в регуляції менструального циклу, контролює обмінні процеси в кістковій тканині, підтримує гарний настрій і лібідо.
Тестостерон. Тестостерон відіграє важливу роль для репродуктивного здоров'я жінки, бере участь у формуванні фолікула яєчника. Підвищення рівня тестостерону може призвести до порушення менструального циклу, появі волосся на обличчі, акне, себорейному дерматиту.
Антимюллерів гормон. Маркер оваріального резерву яєчників, оваріального старіння. Рівень цього гормону корелює з кількістю антральних фолікулів, від кількості яких залежать шанси на успіх зачаття. Найчастіше гормон підвищений при синдромі полікістозних яєчників, безплідді, пухлинах яєчника.
Пролактин. Гормон, що виробляється лактотрофами - клітинами передньої долі гіпофіза. Пролактин грає виключно важливу роль у багатьох процесах, що відбуваються в організмі. І, зокрема, в забезпеченні нормальної роботи репродуктивної системи. Підвищення рівня пролактину є однією з найчастіших причин безпліддя і найбільш частою при гормональних формах безпліддя у жінок.
Тиреотропний гормон. Виявляє стимулюючий вплив на всі етапи біосинтезу гормонів щитовидної залози, які впливають на підвищення утилізації вуглеводів, збільшення поглинання глюкози м'язами, стимуляцію білкового синтезу, підвищення розщеплення жирів і окислення жирних кислот. Допомагає підтримувати вагу в нормі і зберігати стрункість. Порушення функції щитовидної залози призводить до розвитку симптомів, що викликають порушення обміну речовин, а також репродуктивної функції.
Запрошуємо Вас до нашого медичного центру, де Ви можете отримати консультацію та огляд гінеколога, ендокринолога, пройти УЗД обстеження а також здати всі необхідні лабораторні лослідження. Ми подбаємо про Ваше жіноче здоров'я на найвищому рівні.


Залишити заявку

Залишити заявку


    Ім'я
    Телефон
    Повідомлення