З нами здоровою бути легко!

Відеокольпоскопія


Кольпоскопія- це процедура яка дозволяє не тільки діагностувати передстадію раку шийки матки - CIN (цервікальні інтраепітеліальні неоплазії), але і проводити диференційну діагностику доброякісних захворювань / станів шийки матки.
При розвиненому раку кольпоскопію робити пізно - рак видно неозброєним оком. Найчастіше питання, яке задають пацієнтки перед кольпоскопією: «А це не боляче?». - Ні звичайно! Чому це має бути боляче? Лікар лиш буде розглядати вашу шийку матки в мікроскоп або на екрані монітора. Кольпоскоп залишається ззовні.Для кращої візуалізації судин лікар може використовувати кольорові фільтри, робити фотографії, знімати відео та збільшувати зображення.
Найважливіший етап кольпоскопії - проведення спеціальних проб. Перша проба - проба з розчином оцтової кислоти. Ми наносимо розчин ватним тампоном. Оцтова кислота видаляє поверхневий слиз і робить більш вираженими і рельєфними всі утоворення на поверхні епітелію. «Незрозуміла червона пляма» на шийці матки перетворюється в цілком певні кольпоскопічні картини, чітко видно межу між циліндричним і плоским епітелієм. Навіть самі незначні зміни плоского епітелію проявляються у вигляді побіління різної інтенсивності. Ацетобілий епітелій - найважливіша кольпоскопічна ознака. Від його товщини, стійкості, однорідності, точечності або мозаїчності залежить сам висновок.
Друга проба - проба Шиллера. Її виконують за допомогою йодовмісних розчинів. Здоровий плоский епітелій забарвлюється в рівномірний коричневий колір. Аномальні ділянки забарвлюються слабо або не фарбуються зовсім. Чітко обмежені непрофарбовані ділянки прийнято називати йод-негативними зонами.
Після завершення дослідження лікар заповнює протокол кольпоскопії, пише рекомендації щодо подальшого спостереження або лікування. Важливо зауважити те, що однієї лиш кольпоскопії недостатньо для повноцінного діагнозу, обов'язково враховуються результати цитологічного дослідження та, за необхідності, результати ВПЛ-тестування. Загалом, дорогі жінки, приходьте на кольпоскопію сміливо: це не боляче, не страшно і допоможе запобігти багатьох проблем пов'язаних із жіночим здоров'ям.

Записатися на прийом


введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв'яжуться з Вами у найближчий час.

Ім'я
Телефон
Повідомлення