З нами здоровою бути легко!

Що можна виявити завдяки УЗД органів черевної порожнини?

Що можна виявити завдяки УЗД органів черевної порожнини?

Що можна виявити завдяки УЗД органів черевної порожнини?

21.05.2020 10:26

УЗД органів черевної порожнини -  надзвичайно інформативне і абсолютно безпечне обстеження, яке дозволяє з високою точністю визначити стан внутрішніх органів пацієнта - оцінити розміри, структуру досліджуваних органів, особливості форми і розташування органів, аномалії розвитку, виявити вогнища запалення, дистрофічних змін тканин внутрішніх органів, судинну патологію, доброякісні або злоякісні новоутворення, камені в жовчному міхурі і його протоках. Це, мабуть, найдоступніший і високоінформативний метод діагностики в гастроентерології. Особливо важливий при виявленні жовчнокам'яної хвороби, запальних захворювань органів шлунково-кишкового тракту (холециститу, панкреатиту та ін.), Цирозу печінки.

Оскільки УЗД абсолютно безпечне, воно може використовуватися неодноразово з невеликими інтервалами в часі. Огляд всіх органів проводиться «крізь» стінку черевної порожнини і займає близько 15-20 хвилин. 

УЗД печінки - це метод діагностики, який дозволяє виявити зміни, які розвиваються в тканинах печінки на тлі різних захворювань (збільшення печінки, зміна структури печінкової тканини, розростання сполучної тканини, поява пухлин і т.д.).

УЗД жовчного міхура показує його положення, розміри, форму, зовнішні і внутрішні контури, товщину і структуру стінок, присутність додаткових включень в порожнині, евакуаторну функцію. Допомагає у виявленні аномалії форми, дискінезії жовчного міхура, гострого і хронічного холециститу, каменеутворення в жовчному міхурі і його протоках, поліпів і інших утворень.

Проведення УЗД підшлункової залози передбачає оцінку розмірів і форми органу в різних проекціях і оцінку його стану, змін в структурі, що відбуваються в результаті поточного патологічного процесу. Допомагає в діагностиці гострого та хронічного панкреатиту, виявленні кіст і пухлин підшлункової залози, цукрового діабету.

УЗД селезінки зазвичай призначається при підозрі на дефекти її розвитку (відсутність органу, неправильне розташування, зміна форми), при захворюваннях крові або при пошкодженні селезінки, яке часто зустрічається при травмах черевної порожнини.

Запрошуємо на УЗ-діагностику до нашого медичного центру, де Ви отримаєте весь спектр послуг на найвищому рівні.


Залишити заявку

Залишити заявку


    Ім'я
    Телефон
    Повідомлення