З нами здоровою бути легко!

Підбір методів контрацепції

Питання небажаної вагітності хвилюють і чоловіків, і жінок. Але особливо останніх, оскільки якісна контрацепція не тільки оберігає від настання небажаної вагітності, але і підтримує гомеостаз організму.
Сьогодні в світі є безліч різних варіантів контрацептивних засобів: вагінальне кільце, презервативи (в тому числі і жіночі), внутрішньоматкові спіралі, різні типи сперміцидів, комбіновані оральні контрацептиви (КОК) і ін. По суті, всі вони діляться на два види: бар'єрні і фармакологічні.
З менш популярних варіантів варто відзначити «природну контрацепцію», яка заснована на календарному або температурному методі (досить ризикований варіант), а також добровільну стерилізацію. Остання, згідно із законодавством, виконується у здорових фертильних чоловіків і жінок, що мають двох і більше дітей.
Слід розуміти, що жоден з методів захисту від небажаної вагітності не дає 100% гарантії - навіть стерилізація.Однак у комбінованих оральних контрацептивів цей показник доходить до 99%, тому сьогодні вони користуються великим попитом.
У фразі «гормональні контрацептиви» багатьох жінок лякає саме перше слово. Так, в клінічній практиці гормони є «важкою артилерією», яка комплексно впливає на організм і викликає в ньому досить вагомі зміни. Однак все це справедливо для замісної гормональної терапії, яка призначається лікарями при серйозних патологіях і не має нічого спільного з сучасною контрацепцією.
В цьому плані гормони можна порівняти з ... яблуками. Кілька штук принесуть користь організму, але спробуйте за один раз з'їсти, скажімо, п'ять кілограм - і проблеми з травленням гарантовані. Мінімальна доза гормонів в новітніх оральних контрацептивах підібрана таким чином, щоб надавати захисну дію і при цьому викликати мінімум побічних ефектів.
Відносно типів оральних контрацептивів, вони бувають комбінованими (естроген + прогестерон), тільки гестагенових (прогестеронові) і пролонгованої дії. У свою чергу, КОК бувають моно-, дво- і трифазними, що залежить від дозування гормонів що входять до їх складу (1, 2 і 3 варіанти дози в кожній упаковці).
Одним із відкриттів сучасної контрацепції можна назвати таблетки з формулою натуральних гормонів - таке поєднання гормонів, яке максимально наближене до гормонів,що природним чином виробляється в організмі жінки. Таким чином реалізується максимальний захист від небажаної вагітності при мінімальних побічних ефектах.Однак при всіх перевагах пам'ятайте, що підібрати безпечний метод контрацепції який не завдасть шкоди Вашому здоров'ю допоможе лише кваліфікований спеціаліст.

Записатися на прийом


введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв'яжуться з Вами у найближчий час.

Ім'я
Телефон
Повідомлення