З нами здоровою бути легко!

Огляд гінеколога після пологів

Огляд гінеколога після пологів

Огляд гінеколога після пологів

29.03.2020 13:29

Народження дитини перевертає життя жінки і відсуває всі турботи на другий план - в центрі уваги догляд за немовлям. Навіть якщо є неприємні відчуття або болі, їх намагаються не помічати. Чи правильно це? Звичайно, ні! Якщо ви стежете за своїм здоров'ям, огляд після пологів повинен бути запланований заздалегідь. Рекомендується прийти до лікаря після того, як припиняться післяпологові виділення зі статевих органів. Зазвичай це відбувається на 6-8 тиждень після появи дитини на світ. Такі виділення мають кров'янистий характер (їх називають «лохії»), і в перший тиждень схожі на менструальні. Поступово вони зменшуються і потім зникають. Коли виділення зійдуть нанівець, не відкладаючи, записуйтеся на прийом до лікаря.
Як проходить огляд у гінеколога після пологів?
Він складається з декількох етапів:
Опитування жінки: як проходили пологи, яке самопочуття після них?
Огляд на гінекологічному кріслі. Обстежуються зовнішні статеві органи і оцінюється їх стан, після цього проводиться дослідження стінок піхви і шийки матки.
Збір матеріалу (мазків) з піхви і шийки матки для подальшого аналізу на можливе запалення
Обстеження тіла матки і яєчників.
Ультразвукове обстеження також може знадобитися, особливо якщо в процесі пологів було оперативне втручання.
Огляд родових шляхів після пологів - важливий етап діагностики стану здоров'я жінки на цьому етапі. Адже буває, що під час пологів накладаються шви, і лікар повинен переконатися, що з ними все в нормі. Крім того, на тлі пологів може розвинутися ендометріоз - небезпечне захворювання, яке може привести до подальшого безпліддя.
Не рідкісні і родові травми у жінок - це ще один привід для візиту до лікаря.
Під час візиту до лікаря акушера-гінеколога не треба соромитися! Запитуйте про все, що цікавить. Хочете дізнатися, коли відбудеться відновлення циклу після пологів або про методи контрацепції, про відновлення статевого життя або годуванні груддю, про планування наступної вагітності - сміливо задавайте всі питання.
Жіночий організм під час пологів піддається серйозному випробуванню. Хоча сама природа заклала, начебто, все призначене в жінці для цього. І, тим не менш, дуже багато віддається майбутній дитині під час вагітності (жири, залізо, вітаміни, йод, кальцій і т.д.), а сам процес пологів - справжній стрес! Тому відновлення після пологів проходить не швидко, буває, супроводжується депресією, і ці питання також необхідно обговорити з лікарем.


Залишити заявку

Залишити заявку


    Ім'я
    Телефон
    Повідомлення