З нами здоровою бути легко!

Обстеження вагітності у ІІ та ІІІ триместрі

Обстеження вагітності 2, 3 триместр

Друге УЗД проводять на 18-22-му тижнях вагітності. Під час нього з’ясовують:

  • передлежання дитини, її розмір і вагу;
  • розташування плаценти, її товщину, ступінь зрілості, довжину шийки матки і стан внутрішнього вічка;
  • кількість навколоплідних вод;
  • стать дитини (звичайно ж, інколи помиляються, але в більшості випадків про стать можна сказати досить упевнено).

Але найприємніше – це те, що майбутня мама може подивитися на свою дитинку, на її фото, адже це вже цілком сформована маленька людина, яка навіть уміє смоктати пальчик!

ЗД 3 триместру є останнім скринінговим УЗД , тобто обов'язковою, яке проходить майбутня мама. 

Проведення УЗД  3 триместру дасть можливість: 

  1. Визначити стан, у якому перебуває дитина для того, щоб визначити стратегію ведення пологів: природні або кесарів розтин.
  2. Уточнити анатомічні дані плода: розмір, передбачувана маса, а також відповідність отриманих даних терміну вагітності. На УЗД в 3 триместрі можна виявити інфікування плода, внаслідок перенесених інфекцій самої мамою, деякі вади, які не були визначені на більш ранніх термінах. Також на УЗД скринінг 3 триместру можна визначити зміни в корі головного мозку.
  3. Визначити кількість навколоплідних вод. Якщо кількість амніотичної рідини значно відхиляється від норми в більшу або меншу сторону, це може свідчити про зміну анатомічних даних плода. В першу чергу, звертають увагу на шлунок, сечовий міхур плода.
  4. Виключити можливі ускладнення, такі як появи об'ємних утворень, неспроможність шийки матки, тобто ті, які могли б перешкодити самовільним пологах.

В процесі ультразвукового дослідження оцінюють дихальну і рухову активність плода, досліджують плаценту: її розташування і товщину, наявність патологічних включень в її структурі. Також дане дослідження дає можливість визначити зрілість плода і передбачувану дату пологів.