Записатися

Ректоскопія – це ендоскопічне дослідження, яке дозволяє провести діагностику прямої кишки і дистального відділу сигмовидної кишки.

Ректоскопія дає можливість обстежити слизову на глибині 30-35 см від анального отвору за допомогою спеціального апарату – ректоскопа (гнучка трубка з вбудованим приладом для освітлення і нагнітачем повітря).

Під час даної процедури проводитися візуальний огляд слизової кишечника, а також, при необхідності, лікар може взяти біопсію тканин із необхідної ділянки та провести видалення певних утворів, наприклад, поліпів.

Показами до проведення ректоскопії є підозра на певні проктологічні захворювання, симптомами яких можуть бути:
– відчуття болю в ділянці анального проходу;
– порушення стільця (діарея або закрепи);
– виділення крові, слизу або гною з заднього проходу.

Важливим етапом є схема підготовки до процедури, яка обов’язково затверджується із лікарем перед її проведенням.

Залишити
заявку

Залишити
заявку

    Ректоскопія

    Ректоскопія або ректороманоскопія – це різновид ендоскопічного обстеження для діагностики розладів і патологій шлунково-кишкового тракту. В сучасній проктології дана методика вважається однією з найефективніших, оскільки дає змогу отримати точні результати при мінімальній тривалості процедури.

     

    Під час дослідження застосовується спеціальний інструмент – ректоскоп або ендоскоп, що має вигляд тонкої гнучкої трубки. Прилад забезпечує подачу вуглекислого газу для зменшення подразнення та розправлення стінок прямої кишки. Також має вбудоване освітлення та камеру, яка передає на екран картинку з високим ступенем деталізації. Це дає змогу оцінити загальний стан кишківника (звертають увагу на колір і рельєф стінок), судин, м’язовий тонус, рівень зволоженості епітелію, виявити будь-які утворення та інші зміни.

     

    У яких випадках і як проводиться ректоскопія?

     

    Для призначення ректоскопії існують чіткі показання, середин них: будь-які порушення в роботі шлунково-кишкового тракту – хронічні закрепи, що чергуються рідким стулом, дискомфорт внизу живота, біль в задньому проході та неприємні відчуття під час дефекації, відчуття стороннього тіла у прямій кишці, відчуття неповного спорожнення прямої кишки, не характерні для нормального стану здоров’я виділення: наявність слизу, гною, крові в калі тощо.

     

    Дослідження проводиться не лише за наявності перерахованих скарг, але й з метою профілактики. Тому регулярно проходити процедуру рекомендують усім, хто досяг віку від 40 до 50 років. Ректоскопія призначається щорічно і дає змогу на ранніх стадіях виявити низку захворювань, таких як:

     

    • проктит – запальний процес, що охоплює пряму кишку;
    • сигмоїдит – запалення сигмоподібної кишки;
    • дивертикул – проявляється у вигляді випинання стінок кишківника;
    • неспецифічні форми виразкового коліту, різноманітні види новоутворень;
    • будь-які інші патології, враховуючи геморой, тріщини, свищі тощо.

     

    Процедура займає не більше 15 хвилин і не передбачає застосування анестезії, крім деяких виключень. Частіше за все пацієнтові пропонують зайняти колінно-ліктьову позу, інколи – положення лежачи на лівому боці із зігнутими колінами. Досвідчений лікар-проктолог виконує необхідні маніпуляції швидко та безболісно, турбуючись про комфорт пацієнта.

     

    Яким чином здійснюється підготовка до ректоскопії?

     

    Обстеження передбачає певну підготовку, необхідну для отримання об’єктивних результатів. Надати пацієнтові інструкцію повинен лікар на попередній консультації, але загальна схема зводиться до наступних кроків:

     

    • за 3-4 дні до візиту вводяться певні обмеження в харчуванні: скорочується кількість м’ясних продуктів, овочів, фруктів і хлібу. Варто утримуватися від будь-яких інгредієнтів, які спричиняють надмірне газоутворення;
    • напередодні слід очистити кишківник від калових мас – здійснюється за допомогою клізми та спеціальних медикаментозних препаратів, після чого не можна вечеряти;
    • дослідження виконується натщесерце, тож перед процедурою забороняється їсти, допустимо вживати лише воду в невеликих кількостях.

     

    Варто наголосити, що у ректоскопії є певні обмеження, тому вона проводиться не всім пацієнтам. Серед протипоказань перераховують гострі запальні захворювання прямої кишки та періанальної зони, тріщини та інші пошкодження, перитоніт, інфекційні захворювання, нещодавно перенесений інсульт або інфаркт.

     

    Де роблять ректоскопію в місті Львів?

     

    Загалом обстеження прямої кишки можна пройти в будь-якому медичному закладі, де є відділення проктології та елементарні умови. Але медичний центр «Берегиня» пропонує високий рівень комфорту та сучасне обладнання, що гарантує точність отриманих результатів. У клініці працюють кваліфіковані медпрацівники, які прислухаються до потреб пацієнтів і уважно ставляться до їхніх скарг на здоров’я. Здійснити запис на прийом можна будь-яким зручним способом – на сайті або телефоном.

     

    Не зволікайте та терміново звертайтеся за допомогою, якщо ви помітили кровотечу з анального отвору або в сімейній історії хвороб були випадки онкології шлунково-кишкового тракту.