З нами здоровою бути легко!

Киста яєчника

Киста яєчника

29.03.2020 13:23

З усіх захворювань яєчників кіста зустрічається найчастіше.
Яєчники - найважливіші органи жіночої статевої системи. У них розвиваються ті самі яйцеклітини, які в процесі зачаття будуть об'єднуватися зі сперматозоїдами. Будь-яка кіста - це порожнина з тонкими стінками, щось типу мішечка, заповненого напіврідким вмістом. Кіста яєчника влаштована за тим же принципом. Залежно від того, що послужило причиною її утворення, кісти ділять на кілька типів:
Фолікулярна кіста - утворюється, коли дозріла яйцеклітина не може покинути фолікул, розташований в яєчнику, і потрапити в черевну порожнину (в процесі овуляції). Нерозкритий фолікул поступово заповнюється рідиною і розтягується - з'являється кіста.
Кіста жовтого тіла(зустрічається досить рідко) - після виходу яйцеклітини з фолікула, на тому ж самому місці утворюється, так зване, «жовте тіло» - скупчення клітин, що виділяють статевий гормон прогестерон. Це скупчення з часом має розсмоктуватися. Якщо стався збій - на місці фолікула утворюється кіста.
Інші. В яєчнику можуть утворюватися невеликі пухлини, заповнені рідиною, слизом, а іноді навіть жиром і волоссям (дермоїдна кіста).
Кіста в яєчнику найчастіше з'являється в результаті гормональних порушень в організмі жінки, також її утотворенню можуть посприяти - запальні захворювання.
Сім з десяти кіст яєчника відносяться до функціональних різновидів і проходять самі по собі з початком наступного менструального циклу. Однак якщо від кісти вчасно не позбутися, вона може рости викликаючи болі та порушуючи роботу сусідніх органів.
Іноді кіста має форму гриба на тонкій ніжці. Від фізичного навантаження або по якій-небудь іншій причині ця ніжка може перекручуватися, і тоді кровоносні судини, що живлять кісту, стискаються. У підсумку кіста що залишається без живлення може омертвіти, загноїтись і прорватися в черевну порожнину. Це загрожує жінці важким ускладненням - перитонітом. Крім того, кіста яєчників може стати причиною жіночого безпліддя.
Однак найсерйознішим наслідком кісти яєчника є її переродження в злоякісну пухлину.
Запідозрити у себе кісту яєчників самостійно жінка навряд чи зможе. При цій хворобі зазвичай ніяких скарг у неї немає. Хіба що трохи болить низ живота або місячні тривають довше звичайного. Вийняток становить тільки кіста з перекрутом ніжки. В цьому випадку може спостерігатися картина,яка дуже нагадує апендицит або інший гострий процес в нижній частині черевної порожнини , тоді вже необхідна термінова госпіталізація. Виявити кісту яєчників без перекручення ніжки може тільки лікар-гінеколог. В першу чергу він направить пацієнтку на УЗД органів малого тазу, а щоб визначити причину появи кісти, призначить аналіз гормонів.
Ще раз нагадаємо, що кожна жінка (незалежно від її віку) повинна регулярно проходити гінекологічний огляд та УЗД органів малого тазу. Адже нехтуючи даним правилом, Ви ризикуєте пропустити появу негативних змін у Вашому організмі які в ускладненому стані буде значно важче пролікувати.


Залишити заявку

Залишити заявку


    Ім'я
    Телефон
    Повідомлення