З нами здоровою бути легко!

Діагностика та самодіагностика молочних залоз

Діагностика та самодіагностика молочних залоз

Діагностика та самодіагностика молочних залоз

21.05.2020 12:59

Дорогі жінки, ми знаємо що багато із Вас відкладає візит до лікаря аж до виникнення критичного стану, тому сьогодні хочемо розповісти про самодіагностику молочних залоз та перерахуємо ознаки коли негайно потрібно іти до спеціаліста.

Отож, самостійно обстежувати молочні залози необхідно не рідше ніж раз на місяць, через тиждень після менструації. Для цього необхідно оголитися по пояс, встати перед дзеркалом і уважно подивитися, чи немає візуальних змін - порівняти симетричність молочних залоз, перевірити, чи немає збільшення, втягнення і зміни кольору шкіри, чи не змінилися контури сосків. Потім необхідно обережно обмацати кожну молочну залозу зверху вниз, перевіряючи на наявність ущільнень. Злегка відтягуючи сосок, переконайтеся у відсутності виділень.

Також варто звернути увагу на лімфатичні вузли, розташовані в пахвових западинах - не болючі вони, чи немає припухлості.

Пам'ятайте, що навіть відсутність підозрілих симптомів все одно вимагає регулярних профілактичних оглядів у мамолога - рак, як і багато інших захворювань, спочатку розвиваються безсимптомно. Тільки поєднання самодіагностики з відвідуванням фахівців дозволить почати лікування якомога раніше і допоможе уникнути розвитку ускладнень.

До появи ущільнень і одиничних або множинних «кульок» в грудях також можуть привести такі захворювання, як мастопатія, кісти (наповнені рідиною мішечки), жировий некроз (переродження нормальних жирових клітин), ліпома молочної залози і закупорка молочних проток через неповне випорожнення грудей і застій молока при вигодовуванні дитини. Крім того, можливий розвиток фіброаденоми молочної залози (неракового патологічного новоутворення  залозистої тканини), інтрадуктальних папілом (схожих на кондиломи новоутворень в протоках молочної залози), тромбофлебіту, розширення протоки молочної залози.

Поставити правильний діагноз може тільки лікар - самостійно і на дотик неможливо визначити, чи є виявлена пухлина доброякісною або ж доведеться пройти лікування в онколога.

Коли ж необхідно терміново звернутись до лікаря? Поява в молочній залозі вузлика або множинних вузликів, ущільнення будь-якого розміру, що не має чітких меж. 

Зміна кольору шкіри окремих ділянок молочних залоз - шкіра в області пухлини може стати жовтуватою, синюватою або червоною.

 Збільшення однієї з молочних залоз, втягнення шкірних покривів, зміна щільності шкіри і поява так званої «лимонної кірки».

 Зміна форми соска і його положення, не пов'язане з грудним вигодовуванням.

Виділення з соска поза лактацією, в тому числі прозорі або кров'янисті.

 Збільшення і болючість лімфатичних вузлів, що знаходяться в пахвовій області.

При виявленні будь-якої з цих ознак не відкладайте звернення до лікаря. З одного боку, багатьох жінок заспокоює той факт, що далеко не всі новоутворення в грудях є ознакою раку. Але і при наявності доброякісної пухлини необхідне лікування. Інакше можлива поява серйозних проблем, аж до переродження пухлини в злоякісну.

Піклуйтеся про себе, не шкодуйте для цього часу та бережіть своє здоров'я.


Залишити заявку

Залишити заявку


    Ім'я
    Телефон
    Повідомлення