Записатися
Головна/ Послуги/ Дерматологія/ Дерматоскопія родимок

Дерматоскопія родимок – це неінвазивний діагностичний метод, який дозволяє провести детальний огляд поверхні родимок та інших пігментних уражень шкіри за допомогою спеціального приладу – дерматоскопу. 

Прилад оснащений спеціальною системою оптичних лінз і містить джерело поляризованого світла. Це покращує видимість усіх уражень шкіри та дозволяє встановити точний діагноз.

Які ураження можна діагностувати за допомогою дермоскопії?

Дерматоскопія використовується для дослідження всіх пігментованих уражень шкіри та має неоціненне значення для раннього виявлення меланоми та інших видів раку шкіри.

Меланома – це високозлоякісна пухлина, яка розвивається з клітин шкіри – меланоцитів. Відсоток смертності від меланоми високий, особливо при пізній діагностиці, оскільки швидко метастазує. Без дерматоскопії меланому неможливо виявити на ранній стадії.

Сьогодні в країнах Західної Європи 80% меланом виявляють на ранніх стадіях, завдяки регулярним скринінгам родимок допомогою дерматоскопії.

Також даний метод дозволяє виявити та відрізнити: себорейні кератози, пігментні невуси, гемангіоми, ангіоми, базальноклітинний рак, дерматофіброми, бородавки, папіломи та інші ураження шкіри.

 

У яких випадках варто звернутись до лікаря-дерматолога для проведення дерматоскопії?

  • зʼявились родимка, що швидко збільшується у розмірах;
  • змінилась форма, контури або колір родимки за короткий період часу;
  • постійне механічне травмування родимки, наприклад тертя одягом;
  • велика кількість родимок ( 50 і більше);
  • випадки меланоми чи інших злоякісних новоутворень шкіри у родичів;
  • перед видаленням родимки із естетичних міркувань.

Кожній людині рекомендується перевіряти родимки за допомогою дерматоскопії один раз на рік через підвищену кількість пухлин шкіри та шкідливий вплив УФ – випромінювання. Людям, що мають підвищений ризик (велика кількість родимок, сімейний анамнез меланоми)-частота огляду -1-2 рази на рік.

Залишити
заявку

Залишити
заявку

    Дерматоскопія

    Присутні на тілі родимки унікальні для кожної людини. Хтось вважає їх своєю особливістю, що додає шарму, а дехто й зовсім не помічає. Але насправді кожна з них може нести певну загрозу здоров’ю, тому діагностика покриву шкіри – необхідна процедура, важливість якої не варто недооцінювати.

     

    Головна небезпека родимок полягає в їхній здатності перероджуватися під впливом певних чинників і набувати характеристик злоякісного процесу. Зокрема меланома на сьогоднішній час посідає перше місце серед причин смертності у світовій онкодерматології. Саме рання діагностика захворювання вважається запорукою успішного результату: при виявленні меланоми на ранній стадії шанс виживання становить 95%, в той час, як за глибокої форми – лише 5%. Звичайно неабиякий фактор у цьому відіграє компетенція лікаря, його здатність об’єктивно оцінити клінічну картину та призначити ефективні діагностичні обстеження.

     

    Дерматоскопія: що це та головні переваги методики

     

    Більшість змін, що відбуваються на поверхні шкірі, помітні неозброєним оком. Але зовнішня картина часто має безліч неоднозначних проявів, що маскують внутрішні патологічні процеси. Наприклад, на початковій стадії злоякісні новоутворення не турбують і протікають безболісно, поки патологія поступово проростає вглиб і пускає метастази. Саме на цьому етапі вважається доречним застосування дерматоскопії.

     

    Методика має більше, ніж 10-річну історію успішної практики в країнах Америки, Європи та Австралії. До нещодавнього часу гістологія буда єдиним способом глибинної діагностики. Дерматоскопія – це сучасний неінвазивний метод, який передбачає застосування спеціального оптичного обладнання. Дерматоскоп – сконструйований особливим чином стереоскопічний біомікроскоп, який дає змогу розглянути внутрішні структури шкіри, уникаючи її пошкодження. Прилад дає багаторазове збільшення: від 20 до 400 разів і в 90% випадків не вимагає потреби брати зішкріб або проводити будь-яке інше хірургічне втручання.

     

    Цей вид діагностики відрізняється високою результативністю, дає змогу безпомилково визначити, підтвердити чи спростувати діагноз багатьох запальних захворювань. Крім цього дерматоскопія має інші переваги:

     

    • дослідження дозволяє визначити проблемні ділянки за лічені хвилини;
    • пацієнти, що перебувають у групі ризику, мають змогу проходити регулярне обстеження в комфортних умовах, спостерігати за будь-якими змінами родимок: форми, кольору, розміру тощо;
    • є можливість створення бази пацієнтів, до якої завантажуються знімки новоутворень. Цифровий дерматоскоп дозволяє фіксувати будь-які зовнішні прояви захворювань шкіри;
    • при подальших зверненнях пацієнта лікар зможе оцінити динаміку процесу та скласти план подальших дій;
    • пацієнт може отримати знімок новоутворення, його точний опис і розшифровку результату.

     

    Постійного спостереження потребують люди зі світлою шкірою, що мають велику кількість родимок або їхній діаметр перевищує 5 мм. Також рекомендують приділяти додаткову увагу шкірі навесні та восени – перед сезоном активного сонячного випромінювання та після його завершення.

     

    Коли необхідна дерматоскопія?

     

    Діагностика успішно застосовується саме для раннього виявлення онкологічних захворювань шкіри. Але це не єдина сфера, в якій методика добре себе зарекомендувала. Нею користуються для спостереження за розвитком будь-яких пігментних процесів та інших видів утворень: ангіомами, папіломами, кондиломами, гемангіомами, атеромами, невусами, бородавками, кератомами, фібромами тощо. Дерматоскопію також використовують як допоміжний спосіб для діагностики себорейного кератозу, деяких інфекційних і запальних захворювань шкіри.

     

    Головна особливість методики в тому, що в неї немає жодних протипоказань. Навіть застосування косметичних засобів для тіла не позначаються на результатах обстеження. Зате існують конкретні показання до дерматоскопії, серед них:

     

    • поява будь-яких змін новоутворення: розміру, кольору, меж, текстури, щільності, асиметрії тощо;
    • виникнення болю, свербіння, лущення на місці утворення;
    • травматизація та виділення крові з родимки;
    • на шкірі з’явилася атипова пігментна сітка чи судинний малюнок;
    • з’явилися множинні коричневі, блакитні, сірі точки;
    • в історії сімейних захворювань спостерігається спадкова схильність до онкології;
    • за умови регулярного відвідування солярію та при прийомі гормональних препаратів.

     

    Щоб уникнути негативних наслідків, лікарі рекомендують не зловживати сонячними процедурами, користуватися сонцезахисними засобами, уникати продуктів, що містять у складі канцерогенні компоненти та щорічно проходити дерматологічне обстеження тим, хто перебуває в групі ризику.

     

    Яким чином проходить процедура дерматоскопії?

     

    Консультація триває впродовж 5-30 хвилин – залежно від кількості утворень на тілі та не передбачає спеціальної підготовки. Пацієнту необхідно прийти в призначений час і зайняти зручне положення на кушетці. Потім лікар наносить на ділянку шкіри спеціальний гель, щоб покращити якість картинки. Завдяки дерматоскопу проводиться макрозйомка новоутворення, що дає змогу дослідити структуру утворення в усіх деталях. На підставі отриманих результатів фахівець робить відповідні висновки.

     

    Записатись на прийом до дерматолога можна у львівський медичний центр «Берегиня». У нас працює кваліфікований медичний персонал, який ознайомить вас з особливостями процедури, розкаже, коли необхідна дерматоскопія та надасть необхідні рекомендації.