Наскільки значною є небезпека для плода, що розвивається, якщо його майбутня мама палить

Записатися On-line

Записатися на прийом

Введіть ваш номер телефону - наші
співробітники зв'яжуться з Вами у
найближчий час

Наскільки значною є небезпека для плода, що розвивається, якщо його майбутня мама палить

Незважаючи на те, що про шкоду нікотину відомо вже давно, питання про його вплив на організм вагітної та на плід, що розвивається, почало вивчатися порівняно недавно. Багато в чому це пов’язано з тим, що раніше паління серед жінок не було таким масовим як зараз. Пояснення цьому явищу досить просте: по-перше, проводиться широкомасштабна рекламна компанія сигарет різних марок, по-друге, значно ослабла санітарно-просвітня робота, по-третє, спостерігається загальне падіння рівня морально-етичних норм.

Нікотин, потрапляючи в організм і при палінні, і навіть без такого, викликає безліч патологічних змін. У першу чергу він впливає на нервову систему, викликаючи спочатку її збудження, що пізніше змінюється загальмуванням. Впливає він і на серцево-судинну систему, викликаючи серцебиття, розширення, а потім звуження судин. Через звуження судин кровообіг уповільнюється. Крім того, нікотин викликає згущення крові й підвищення артеріального тиску.

Вивчення впливу нікотину на організм жінок ( особливо вагітних) засвідчило, що він підвищує ризик мимовільного аборту й вагітніють жінки, які палять, рідше, ніж ті, які не палять.

Зважаючи на те, що нікотин погіршує роботу серцево-судинної системи й згущає кров, до плода надходить менше кисню. Тобто плід жінки, яка палить, перебуває в умовах постійної гіпоксії. Це призводить до збільшення мертвонароджень, діти частіше народжуються у стані асфіксії, недоношеними й гіпотрофічними. Причому різниця в масі між немовлятами, що народилися від жінки-курця, і жінки, яка не палила під час вагітності може досягати 200 г. Дослідження, проведені в Англії, свідчать, що паління під час вагітності збільшує шанси на народження дитини з низькою масою удвічі й на 1/3 — імовірність її внутрішньоутробної загибелі. Кожна випалена сигарета зменшує надходження кисню до плода на 10%, а випалювання двох сигарет зменшує частоту дихальних рухів плода на 1/3. Діти, що народилися від матерів, які палять, гірше розвиваються й відстають у психічному розвитку від своїх однолітків, та й у фізичному теж. Вони починають ходити, говорити і читати у середньому на три місяці пізніше від дітей, матері яких не палили. Також ці діти частіше хворіють, у тому числі в них набагато частіше виникають гострі респіраторні захворювання.
Якщо підсумувати все вищесказане, то нікотин має судинозвужувальну,
пряму токсичну дію, паління призводить до підвищення в крові рівня С2 ( вуглекислий газ) і С ( вигарний газ), знижується рівень О2 (кисень). Часте паління викликає зниження апетиту у вагітної, через що плід недоодержує живильних речовин.

Записатися на прийом

Введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв'яжуться
з Вами у найближчий час.