Пілатес

Записатися On-line

Записатися на прийом

Введіть ваш номер телефону - наші
співробітники зв'яжуться з Вами у
найближчий час

Пілатес

Багатьох матусь хвилює питання - як швидко повернути свою фізичну форму після пологів, адже інтенсивні аеробні та силові навантаження в новоявленої мами залишаються під забороною до повного відновлення. Однак, уже на перших етапах можна спробувати пілатес.

Комплекс вправ майже сто років тому розробив Джозеф Губертус Пілатес. Колись метод був відомий тільки в колах професійних танцівників, але сьогодні ця система оздоровлення користується величезною популярністю в медклініках, школах танцювального мистецтва і фітнес-центрах. Молоді мами також можуть використати цей метод з користю.

Важливий плюс тренувань по системі пілатес в післяпологовий період полягає в м’якому впливі на глибокі м’язи живота (поперечні, клубово-поперекові і внутрішні косі). Завдяки їх детального опрацювання відновлення тканин черевної стінки йде швидше, а живіт стає плоским. Вправи на хребет і так звані м’язи-стабілізатори виправляють поставу. Крім того, пілатес розвиває м’язи малого тазу, які на звичайних заняттях аеробікою не тренуються. Головні правила доктрини — плавність, повна концентрація і контроль за технікою виконання.

Найрадикальніших змін у більшості мам зазнає живіт, адже за час вагітності м’язи сильно розтягуються і втрачають тонус. Багато хто помилково вважає, що повернути пружність і зменшити жировий прошарок вийде швидше, якщо качати черевний прес звичним способом. Але це не так. Прямі м’язи живота з’єднує вузька сухожильна пластинка (біла лінія живота), яка після вагітності і пологів дуже вразлива. Опрацювання черевного преса за допомогою відомих всім вправ може спровокувати ще більшу розбіжність прямих м’язів, ніж під час вагітності та пологів, а збільшення відстані між ними може стати причиною округлення живота. Вирішити проблему допоможе м’яке і поступове тренування глибоких м’язів по системі Джозефа Пілатеса.

Під час вдиху потрібно якомога ширше розводити ребра, а на видиху — скорочувати м’язи преса. Такий тип дихання дозволяє, з одного боку, дихати вільно, а з іншого — зберігати напругу в області м’язів живота. Однак, щоб засвоїти цю корисну навичку, необхідно пройти інструктаж у фахівця.

Вагітність залишає свій відбиток і на поставі. За місяці очікування під вагою майбутнього малюка, хребту довелося витерпіти чимале навантаження. А після народження дитини може розвинутися ще і сутулість, через те, що центр ваги зміщує вперед наповнені молоком груди. Для того, щоб спина випросталася, необхідно зміцнити її м’язи. І тут пілатес знову пропонує відійти від традиційної моделі: замість вправ з прямою спиною тренер запропонує комплекс рухів, де опрацьовують природні вигини хребта.

Ще один спосіб полегшити долю перепрацювання хребта — домогтися рівномірного навантаження на м’язи навколо суглобів. Для цього потрібно одночасно діяти в двох напрямках: слабкі м’язи зміцнювати, а м’язи, які знаходяться в гіпертонусі, навпаки, розслабляти і розтягувати. Під час занять пілатесом необхідно постійно стежити за поставою, тому вже через кілька занять спина прийме правильне положення.

На результат і швидкість його досягнення впливають кілька моментів. Так, багато що залежить від вихідного рівня фізичної підготовки, числа занять в тиждень, підключення до пілатесу інших спортивних дисциплін. І все ж існує певна закономірність. Тренери помічають, що при відвідуванні фітнес-центру 2-3 рази в тиждень перші плоди (підтягуються шкіра і живіт, збільшується тонус м’язів, вирівнюється постава) видно зазвичай через 10-12 занять. Проте не можна скидати з рахунків індивідуальні особливості організму і обміну речовин, гормональний фон і генетичну спадковість. Всі ці пункти можуть як прискорити, так і відтягнути результат.

Записатися на прийом

Введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв'яжуться
з Вами у найближчий час.